Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
+420 724 877 817Po -Pá 8:00-12:00 a 12:30-14:30
0

Kojící noční košile

Kojící noční košile

Mateřské mléko je pro novorozence tou nejpřirozenější a zároveň nejzdravější stravou. V mateřském mléku novorozenec dostává vše potřebné pro svůj rychlý růst. Ať už se jedná o živiny, minerály nebo vitamíny. Různé náhražky a sušené mléko nedají dítěti to, co pro svůj růst potřebuje. Ne v tak přirozené míře, jako právě mateřské mléko. Mezi mladými ženami panuje mnohdy přesvědčení, že je lepší nezačínat s kojením vůbec a přejít po porodu rovnou na sušené mléko. To je ovšem velká chyba.


Přínos mateřského mléka

Různí se názory na to, jak dlouho dítě kojit. Většina kojících matek razí tezi, že dítěti stačí půl rok až jeden rok. V půlroce svého života začne dítě vyžadovat příkrmy, mateřské mléko se pro něj stane výživově nedostačující. A v okamžiku, kdy dítě spolkne první lžičku s mrkvovou přesnídávkou, většina matek začne dítě odstavovat. Jiné matky upřednostňují kojení do doby, než dítě začne jíst tuhou stravu. Některé ženy s prvními zoubky dítěte s kojením končí. Některé ovšem protahují kojení například až do šestého roku věku dítěte. A to už je extrém, který není potřeba.

Svým způsobem se tím upevňuje vztah dítěte k matce. Za přirozený vývoj je považován tak rok až rok a půl dítěte, kdy by se mělo s kojením přestat. Protože v tom věku už dítě přejde kompletně na tuhou stravu a přísun živin a všech potřebných minerálů a vitamínů zajistí normální strava. V tom okamžiku už dítě nepotřebuje hodnotově mateřské mléko. Krom jiného – přílišné prodlužování doby kojení buduje nezdravou psychickou závislost dítěte na matce.


Ulehčení ve formě kojící noční košile

I když to není příliš doporučováno, tak většina matek nechává spát dítě u sebe v posteli. Má to své výhody. Dítě je hned po ruce. Matka je tak schopná nakojit dítě i v polospánku během noci. Taková výhoda je citelná převážně v prvních měsících života dítěte, kdy dítě noc i několikrát přeruší dožadováním se mléka. Pro ten případ je téměř nutností, aby žena měla namísto obyčejné košile, kojící noční košili. Kojící noční košile totiž pomáhá ženě právě zůstat v polospánku a přitom nakojit hladové miminko. Stačí jen rozepnout knoflíčky a dítě se uklidní při pití mateřského mléka.

Spaní v jedné posteli s novorozencem není příliš doporučováno. Hrozí prý zalehnutí a udušení dítěte. Ovšem buďte si jisti, že k něčemu takovému nedochází. Jen je tu ta možnost. Je tu ovšem i ta možnost, že vám zítra na hlavu spadne meteorit. A také se celý život kvůli tomu nebudete ukrývat v neprostupném a dokonale bezpečném vojenském krytu. Kojící noční košile s trochou neposlušnosti co se týká ukládání svého dítěte ke spánku do vlastní postele, vám dá mnohem víc spánku, než když budete muset po každém mruknutí dítěte běžet přes celou místnost a zcela probuzena je nakojit.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1000 Kč

Výhodný nákup

Veškeré zboží máme skladem

Garance kvality

Ručíme za kvalitu našeho zboží

Rychlé dodání

Odesíláme do 24 hodin

Slevy

Slevy každý den